Saç PRP Kliniği İstanbul | +90 212 230 10 80

Saç PRP

PRP, platelet rich plasma yani platelet hücre (diğer adı ile trombosit) yönünden zengin kan demektir. PRP tedavisinde hastanın kendi kanından elde edilen platelet/trombosit hücreleri ve bu hücrelerde bulunan büyüme faktörleri saçı yenilemekte kullanılmaktadır.

Saç PRP yöntemi, yüz güldürücü sonuçları nedeniyle saç dökülme sorunu yaşayan kadınlar ve erkeklerin sıklıkla tercih ettiği bir tedavi haline gelmiştir.

Saç PRP uygulamasının etkinliği ömür boyu sürmez. Bu nedenle kişinin ihtiyacına göre belirli aralıklarla tekrar edilmesi gerekir.

PRP, Saça Nasıl Etki Ediyor?

Vücudumuzda meydana gelen herhangi bir yara ya da hasar durumunda kanımızda bulunan platelet hücreler (trombositler), hemen ilgili bölgeye ulaşır. Plateletler öncelikle kanamanın durmasını ve ardından içerdikleri büyüme faktörleri sayesinde hücre yenilenmesini ve iyileşmesini sağlar.

Saç PRP uygulamasında kişinin kanı alınır, plateletleri ayrıştırmak için santrifrüj edilir ve plateletçe zengin plazma elde edilir. Elde edilen PRP çeşitli yollarla uygulanır. (enjeksiyon, dermapen ya da elektroporasyon ile).

Saç PRP’ de; normal yollardan büyüme faktörlerinin saça ulaşmasını beklemek yerine konsantre halde elde edilen büyüme faktörlerinin direkt saç köklerine etki etmesi sağlanır. Bu sayede saç kökleri güçlenir, canlanır ayrıca saç dökülmesi durur ve saç dinlenme fazından büyüme fazına geçer.

Kimler Saç PRP Yaptırmalı ?

Saç PRP, hem kadınlar, hem de erkekler için sonucu çok memnun edici bir uygulamadır. 18 yaşından büyük olan saç dökülmesi başta olmak üzere saçlarda zayıflık, matlık, incelme gibi sorunlar yaşayan kadın ve erkekler saç PRP için uygun birer adaydır.

blank